Тема: Ми –
діти України
Мета: збагатити знання
учнів про Батьківщину,
навчити будувати зв’язне
висловлювання, міркування, розширити,
кругозір, розвивати увагу,
уяву, пам’ять; виховувати патріотизм,
доброзичливість, чуйність, колектив.
Обладнання:
сонечко, промінчики, ілюстрації
до теми «Батьківщина»
Хід уроку
І. Організація
класу
Ранок.
Сонце в небі
піднімається.
Наші
діти з усіма
вітаються.
-
Доброго
ранку, – мовим за звичаєм.
Доброго ранку
кожному зичимо!
Доброго дня
вам, люди, бажаємо!
Вечором добрим
стрічних вітаємо.
І посміхаються у відповідь
люди –
Добрі слова
ж бо для кожного
любі
ІІ. Оголошення
теми, мети уроку
–
Правда,
діти, приємно, коли
нас оточують добрі
люди, веселі, приємні
посмішки?
–
Тож
давайте і ми
дарувати всім свої посмішки
і гарний настрій.
–
А
як називають добру,
лагідну людину, яка
зігріває всіх своїм
гарячим, щирим серденьком? (Сонечко)
–
Ось
вам підказка
Загадка
Всі
від нього навкруги
Набираються снаги.
– (сили)
Тільки ранок
настає,
Виглянь у
віконце,
Всім воно
життя дає –
Променисте …. (сонце)
(вивішує сонечко)
–
Сьогодні
ми з вами
будемо вчитися, як
стати сонечком для
своїх рідних, для
друзів, для Батьківщини.
–
Адже
тема нашого першого
уроку:
«Ми –
діти України»
Наша
Батьківщина – Україна,
а
ви – маленькі українці.
ІІІ. Вивчення
нового
І
ось ви в
школі. Це наш
клас.
Ви
всі прийшли сюди
учитись.
Життя
цікаве буде в вас,
Лиш
треба добре потрудитись.
Бо тільки
праця все дає:
Знання, уміння
й інше диво!
Коли ж
у тебе все
це є,
То ти
зростатимеш щасливо!
– Ось і
школа, ось і
клас. Сьогодні таких діток,
як ви, маленьких
першокласників, у школи України
прийшло дуже багато.
Сьогодні свято – Перше вересня – День Знань!
Досі вас вважали
маленькими, а тепер
вас нарекли гордо
- школярі.
Він давно
чекає нас.
Ми прийшли
усі сюди,
Щоб навчатись
і рости.
Сьогодні радісно,
щасливо нині
Складаєм дяку
вчительці, батькам.
Ми український
цвіт, ми – діти
України,
І будемо
трудитись, вірте нам!
Учитель. Отже, Батьківщина – це
та земля, де
ти народився і
живеш.
–
Так
як називається наша
держава, наша Батьківщина?
(Україна)
–
А ми
хто? (українці)
–
Ми
любимо неньку – Україну і
зробимо все, щоб
вона процвітала.
–
А
що ви – маленькі дітлахи
можете зараз зробити
для України? (Добре
вчитись, добре поводитись,
нести радість людям)
–
А
що таке радість?
(це посмішки, гарний
настрій)
–
Так
давайте дарувати всім
посмішки і добрі
діла.
(Станемо дружно
в коло і
затанцюємо нашому сонечку
танок)
Фізкультхвилинка
–
А
тепер погляньте на свої
парти. Там лежать
промінчики, які розгубило
наше сонечко.
–
Як
ви гадаєте, що
написане на промінчиках?
(імена дітей)
–
Я
хочу, щоб кожен
з вас засяяв,
як цей промінець
і ніс людям
лиш добро.
–
А
що цікавого ще
ви помітили в
промінчиках? (жовто-блакитні)
–
Це
колір нашого прапора.
(символ України)
–
Що
означать ці кольори?
–
Що
ви чули на
лінійці, урочиста пісня – символ України?
(гімн)
–
Третій
символ України – герб.
– На ньому
можна прочитати слово
«воля».
-
Як
називається тема уроку?
-
А
якими повинні бути
діти України? (відповіді
дітей)
-
Пограймо
з сонечком у
гру «За що
мене можна хвалити»
(я даю дитині
сонечко, а вона
говорить за що
хвалити).
Сідають на місця
-
Щоб
бути гарними школярами
потрібно виконувати правила
учнів.
-
А
ви їх знаєте?
-
Зараз
перевіримо і пограємо
в гру
«Так чи ні»
-
Якщо
«так» – плескайте
в долоні, а
якщо «ні» – тупочіть.
Треба гарно
вам читати? (Так)
Треба менших
ображати? (Ні)
На перерві
пострибати? (Ні)
А всі
парти пописати? (Ні)
Друга треба
виручати? (Так)
А треба
слухати матусю? (Так)
Тоді дратуйте
хоч бабусю? (Так)
У школі
вибийте шибки? (Ні)
Учительці робіть
все навпаки? (Ні)
Брудне взуття
носіть у школу? (Ні)
І книги
кидайте додолу? (Ні)
Завжди старших
поважайте! (Так)
І малюків
не ображайте! (Так)
-
Молодці!
Всі правила для учнів
ви знаєте.
-
А що
потрібно до школи
брати ви знаєте?
-
Послухайте вірш «Як Микола
збирався до школи»
і скажіть, чого
брати не потрібно?
Перший раз
малий Микола
Став збиратися
до школи.
Олівця поклав
у сумку,
Книги, ручку,
зошит, гумку,
М’яч, граблі,
перо, подушку,
На обід
м’яку ватрушку
Ще й
стільця, стола і
парту,
Ще й
географічну карту,
Трактора, машину, мило.
Вже й
надворі звечоріло.
Сів Микола,
дума думку:
–
А
чи все поклав
у сумку?
V. Закріплення
знань
–
Отже, тепер можна
гордо сказати, що ви
– діти України – справжні
школярі
–
Але
найголовніше, щоб ви
були справжніми людьми:
добрими, чесними, чуйними, не
байдужими до чужого
горя, а справжніми
друзями, готовили завжди
прийти на допомогу.
–
Ви,
мабуть чули прислів’я: Дружній
череді вовк не
страшний. Як ви
його розумієте.
–
Я
хочу, щоб наш
клас був дійсно
як 1 дружна
сім’я.
–
Що
для цього треба
робити?
Гра «Чарівні
окуляри»
(одягають окуляри
і говорять, що
хорошого бачать в
другові)
VI. Підсумок
–
Ось
і закінчився наш
урок.
–
Ми
навчилися бути сонечками
і гідними дітьми
України.
А це
сонечко залишиться нам на згадку
і буде зігрівати
теплом.
–
Я
всміхаюсь сонечку:
–
Здрастуй, золоте!
Я
всміхаюсь квіточці –
Хай вона
росте!
Я всміхаюсь
дощику:
–
Лийся,
мов з відра!
Друзям усміхаюся –
Зичу всім добра!
Немає коментарів:
Дописати коментар